TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bagaż nadasz sobie sam. W Krakowie
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 17.02.2020 18:00:23
Bagaż nadasz sobie sam. W Krakowie ; fot. Airport Kraków

Na krakowskim lotnisku ruszyły samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu

Dziesięć samoobsługowych stanowisk nadawania bagażu działa od poniedziałku w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Zdaniem zarządu Kraków Airport, jest to pierwsze takie rozwiązanie uruchomione na lotnisku w Polsce.

Jak podkreślił prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek, samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu (Self–Service Bag Drop) pozwalają na szybką obsługę bagażową przed wylotem. Jako pierwsi skorzystali z niego pasażerowie linii Wizz Air.

"Każde lotnisko szuka rozwiązań, które są przychylne pasażerom, ale także wychodzą naprzeciw oczekiwań przewoźników i wszystkich firm tam funkcjonujących. To jest taki kolejny element na krakowskim lotnisku, który usprawni jego pracę" - wskazał prezes. Zaznaczył, że z rozwiązania mogą korzystać wszyscy przewoźnicy operujący z Kraków Airport.

34 procent

Samoobsługowe stanowiska pozwalają na wcześniejsze nadanie bagażu, nawet do sześciu godzin przed odlotem.

"To jest ważne, bo z prowadzonych przez Kraków Airport badań wynika, iż 34 proc. naszych pasażerów przybywa na lotnisko wcześniej niż dwie godziny przed wylotem" - dodał Włoszek.

Wykonawcą inwestycji jest firma SITA, która współpracuje z ponad 40 lotniskami i 55 liniami lotniczymi na całym świecie.

Pasażer na samoobsługowym stanowisku, po odprawieniu się np. dzięki aplikacji mobilnej, może nadać na lotnisku bagaż postępując zgodnie z instrukcją, wybierając jeden z ośmiu dostępnych języków: polski, angielski, niemiecki, francuski, norweski, włoski, hiszpański lub ukraiński. Skanuje kartę pokładową i umieszcza bagaż na specjalnej wadze, gdzie weryfikowany jest jego ciężar i wielkość, zgodnie z wymaganiami danej linii lotniczej. Następnie pasażer otrzymuje naklejkę z kodem nadania i samodzielnie umieszcza go na bagażu.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln pasażerów. W obowiązującym zimowym rozkładzie lotów 24 przewoźników oferuje z krakowskiego lotniska ponad 130 regularnych połączeń.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
pasażer
Lotnisko Kraków