TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

AZAL rezygnuje z 10 samolotów Boeing 737 MAX
PAP - Opublikowano: 04.06.2019 12:30:34
AZAL rezygnuje z 10 samolotów Boeing 737 MAX

Azerbejdżański przewoźnik zrezygnował z zakupu samolotów Boeinga za miliard dol.

Azerbejdżańska linia lotnicza AZAL wycofała się z wartego miliard dolarów kontraktu na 10 samolotów Boeing 737 MAX. Przewoźnik powołał się na względy bezpieczeństwa - podała 3 czerwca agencja Reutera.

"AZAL odmówił zakupu 10 samolotów Boeinga ze względów bezpieczeństwa" - powiedział agencji rzecznik linii Pasza Kesaminsy.

To kolejna linia lotnicza rezygnująca z zakupu Boeingów po katastrofach w Indonezji w październiku ub.r. i w Etiopii w marcu br., w których łącznie zginęło 343 ludzi. W rezultacie wszystkie samoloty 737 MAX będące w posiadaniu linii lotniczych na całym świecie zostały wycofane z eksploatacji. Część przewoźników domaga się w związku z tym odszkodowań od amerykańskiego producenta.

29 maja rzecznik Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) ujawnił prognozę organizacji, zgodnie z którą samoloty Boeing 737 MAX pozostaną uziemione co najmniej do połowy sierpnia. Ostateczna decyzja o przywróceniu tych maszyn do lotów ma należeć do amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), która nie określiła jeszcze, kiedy ją podejmie. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
samolot
Boeing
Azerbejdżan
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.