TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Amerykanie podróżują z bronią
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.01.2020 17:00:00
Amerykanie podróżują z bronią

Ponad 4 tys. sztuk broni wykryto w ub. roku na lotniskach.

4432 sztuki broni palnej wykryto w ubiegłym roku na amerykańskich lotniskach w bagażach podręcznych pasażerów lub przy nich samych - o 5 proc. więcej niż w 2018 r. - poinformowała 15 stycznia agencja do spraw bezpieczeństwa transportu (TSA).

To rekordowa liczba w 18-letniej historii tej agencji. TSA podała także, że w większości przypadków - blisko 90 proc. - broń była załadowana.

"To bardzo niepokojące, że coraz więcej pasażerów chce wejść na pokład samolotu z bronią" - powiedział szef TSA David Pekoske.

W USA można przewozić niezaładowaną broń samolotem pod warunkiem, że zgłosi się ten fakt obsłudze przy dokonywaniu odprawy. Broń musi się znajdować w zamkniętym pojemniku w ramach odprawionego bagażu, wszystkie jej części (wraz z amunicją) muszą zostać zadeklarowane podczas odprawy pasażera.

Za złamanie tych przepisów grozi aresztowanie i grzywna do 13 tysięcy dolarów.

W ubiegłym roku najwięcej broni wykryto podczas kontroli pasażerów na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie - 323 sztuki. Na lotnisku Fort Worth w Dallas agenci TSA znaleźli 217 sztuk. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
pasażer
USA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.