TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Amerykanie podróżują z bronią
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.01.2020 17:00:00
Amerykanie podróżują z bronią

Ponad 4 tys. sztuk broni wykryto w ub. roku na lotniskach.

4432 sztuki broni palnej wykryto w ubiegłym roku na amerykańskich lotniskach w bagażach podręcznych pasażerów lub przy nich samych - o 5 proc. więcej niż w 2018 r. - poinformowała 15 stycznia agencja do spraw bezpieczeństwa transportu (TSA).

To rekordowa liczba w 18-letniej historii tej agencji. TSA podała także, że w większości przypadków - blisko 90 proc. - broń była załadowana.

"To bardzo niepokojące, że coraz więcej pasażerów chce wejść na pokład samolotu z bronią" - powiedział szef TSA David Pekoske.

W USA można przewozić niezaładowaną broń samolotem pod warunkiem, że zgłosi się ten fakt obsłudze przy dokonywaniu odprawy. Broń musi się znajdować w zamkniętym pojemniku w ramach odprawionego bagażu, wszystkie jej części (wraz z amunicją) muszą zostać zadeklarowane podczas odprawy pasażera.

Za złamanie tych przepisów grozi aresztowanie i grzywna do 13 tysięcy dolarów.

W ubiegłym roku najwięcej broni wykryto podczas kontroli pasażerów na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie - 323 sztuki. Na lotnisku Fort Worth w Dallas agenci TSA znaleźli 217 sztuk. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
pasażer
USA