TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Airbus zamyka europejskie fabryki. Na 4 dni
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.03.2020 08:30:16
Airbus zamyka europejskie fabryki. Na 4 dni

Airbus, europejskie konsorcjum zajmujące się produkcją samolotów i śmigłowców, ogłosiło, że na cztery dni zawiesza produkcję we Francji i w Hiszpanii.

Również Airbus, europejskie konsorcjum zajmujące się produkcją samolotów i śmigłowców, ogłosiło, że na cztery dni zawiesza produkcję we Francji i w Hiszpanii.

Jak tłumaczył Airbus w oświadczeniu, zawieszenie produkcji to czas na wprowadzenie "surowych środków" bezpieczeństwa i higieny w celu ochrony zdrowia pracowników zagrożonych koronawirusem. Dodano, że "w miarę możliwości zmaksymalizowano pracę w domu".

Airbus zatrudnia 48 tys. osób we Francji, w tym w Tuluzie i Marignane, a także w regionie paryskim, Saint-Nazaire i Nantes. W Hiszpanii Airbus zatrudnia 2700 osób w Getafe, Toledo, Albacete i Sewilli.

Zaostrzone środki bezpieczeństwa realizowane są w ramach zakrojonych na szeroką skalę środków wprowadzonych przez rząd Hiszpanii, a następnie Francji w celu powstrzymania epidemii. We Francji np. przemieszczanie się z domu do miejsca pracy jest dozwolone, "gdy telepraca nie jest możliwa" - zwraca uwagę agencja AFP.

Hiszpania jest drugim po Włoszech najbardziej dotkniętym przez pandemię krajem w Europie - stwierdzono tu już ponad 11 tys. zakażeń Covid-19, w tym 491 zgonów.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Airbus