TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Airbus z nowym szefem. Guillaume Faury
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 09.10.2018 15:00:58
Airbus z nowym szefem. Guillaume Faury

Koncern lotniczy Airbus ogłosił, że od kwietnia jego nowym szefem zostanie Guillaume Faury

Koncern lotniczy Airbus ogłosił, że od kwietnia jego nowym szefem zostanie Guillaume Faury i zastąpi na stanowisku dyrektora generalnego Toma Endersa. Faury stoi obecnie na czele oddziału firmy zajmującego się samolotami komercyjnymi.

Od 2013 roku do lutego 2018 roku sprawował funkcję dyrektora generalnego Airbus Helicopters.

Prezes rady nadzorczej Airbusa Denis Ranque w specjalnym oświadczeniu chwalił doświadczenie Faury'ego oraz "mocne wartości osobiste" jakie prezentuje. Na stanowisku zastąpi Endersa, który szefował Airbusowi od maja 2012 roku. W grudniu ubiegłego roku dotychczasowy dyrektor generalny koncernu ogłosił jednak, że planuje ustąpić ze stanowiska.

Mający swą siedzibę w Tuluzie w południowo-zachodniej Francji Airbus konkuruje na rynku samolotów komercyjnych z amerykańskim Boeingiem. W 2017 roku dostarczył do klientów rekordową ilość 718 samolotów. Na całym świecie koncern zatrudnia 129 tys. osób. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
Airbus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.