TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Airbus, Boeing i Embraer razem dla bezpieczeństwa [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.10.2020 14:00:09
Airbus, Boeing i Embraer razem dla bezpieczeństwa [FILM]

Historyczne wydarzenie – wspólna konferencja on-line IATA, Airbusa, Boeinga i Embraera.

8 października miała miejsce pierwsza w historii wspólna konferencja prasowa IATA, Airbusa, Boeinga i Embraera. W wideokonferencji wzięło udział ponad 200 dziennikarzy z całego świata.

Podczas spotkania, Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) wykazało niską liczbę zakażeń COVID-19 podczas pasażerskich lotów. Od początku 2020 r. odnotowano 44 przypadki zakażenia COVID-19, gdzie zakażenie związane było z podróżą lotniczą (w tym przypadki potwierdzone, prawdopodobne i potencjalne).

W tym samym okresie samolotami podróżowało około 1,2 miliarda pasażerów.

-"Ryzyko zarażenia się COVID-19 przez pasażera na pokładzie samolotu wydaje się bardzo niskie. Przy zaledwie 44 zidentyfikowanych potencjalnych przypadkach na ponad 1,2 miliarda podróżnych to oznacza jeden przypadek na 27 milionów podróżnych. Zdajemy sobie sprawę, że te dane mogą być niedoszacowanie, ale nawet gdyby 90% przypadków nie zostało zgłoszonych, byłby to jeden przypadek na 2,7 miliona podróżnych. Uważamy, że te liczby są niezwykle uspokajające. Co więcej, zdecydowana większość opublikowanych przypadków miała miejsce zanim noszenie zakryć twarzy stało się powszechne podczas lotu "- powiedział dr David Powell, doradca medyczny IATA.

Liczy się klimat

Ponadto Airbus, Boeing i Embraer przygotowały wspólną publikację na temat cyrkulacji powietrza w samolotach. Chociaż metodologie nieco się różnią, każda symulacja potwierdziła, że ​​systemy przepływu powietrza w samolotach kontrolują ruch cząstek w kabinie, ograniczając rozprzestrzenianie się wirusów. To efekt:

  • wysokowydajnych filtrów powietrza (HEPA), które mają ponad 99,9% skuteczności usuwania bakterii / wirusów
  • bariery w postaci oprać foteli;

  • skierowanego w dół przepływu powietrza;

  • wysokiego współczynniki wymiany powietrza. Na pokładzie większości samolotów powietrze wymieniane jest 20-30 razy na godzinę, co wypada bardzo korzystnie w porównaniu ze średnią powierzchnią biurową (średnio 2-3 razy na godzinę) lub szkołami (średnio 10-15 razy na godzinę).

To wszystko razem skutecznie zmniejsza ryzyko przenoszenia chorób na pokładzie w normalnych warunkach. Obowiązkowe teraz noszenie maski daje kolejną i znaczącą warstwę ochrony, która sprawia, że ​​siedzenie w bliskiej odległości w kabinie samolotu jest bezpieczniejsze niż w większości innych środowisk wewnętrznych.

Zapis wideokonferencji można zobaczyć poniżej:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
IATA
Airbus
Boeing