TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Air France poleci na biopaliwie. Na jednej linii
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.12.2019 16:30:36
Air France poleci na biopaliwie. Na jednej linii

Loty na zrównoważonym paliwie lotniczym na trasie z San Francisco do Paryża rozpoczną się 1 czerwca przyszłego roku.

Loty na zrównoważonym paliwie lotniczym na trasie z San Francisco do Paryża rozpoczną się 1 czerwca przyszłego roku.

Linia lotnicza Air France, Shell Aviation oraz dostawca biopaliw na rynku amerykańskim – firma World Energy podpisały list intencyjny dotyczący zamiaru wykorzystywania paliwa zrównoważonego do lotów na trasie San Francisco – Paryż. Na wspomnianej trasie francuski przewoźnik będzie korzystał z mieszanki paliwa tradycyjnego i zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) począwszy od 1 czerwca 2020.

Paliwo, z którego będzie korzystał Air France jest wytwarzane z niejadalnych tłuszczów i olejów odpadowych. To paliwo alternatywne do tradycyjnej nafty lotniczej, certyfikowane przez niezależną organizację RSB, które spełnia surowe normy środowiskowe i może być dostarczane do samolotów z wykorzystaniem istniejących na lotniskach standardowych instalacji do tankowania.

Air France szacuje, że zastosowanie paliwa zrównoważonego na wspomnianej trasie pomoże zredukować emisję CO2 o około 6 tysięcy ton w okresie 16 miesięcy.

Rola biopaliw

-"Wśród wszystkich zdobyczy nowych technologii, zrównoważone paliwa lotnicze mają do odegrania ogromną rolę w ograniczaniu emisji CO2 generowanej przez sektor lotniczy. Dzięki natychmiastowym działaniom i dobrej współpracy branży, jest możliwe, aby nadal latać, ale emitować mniej. Jednakże, jesteśmy dopiero na początku tej drogi. Decyzja Air France daje nam okazję do zwiększenia dostaw zrównoważonego paliwa. Shell wspiera branżę w tworzeniu proekologicznego lotnictwa. Zobowiązania linii, jakich przykładem jest ostatnia decyzja Air France, pozwalają przyspieszać transformację sektora paliwowego. Dzięki nim, producenci zyskują zielone światło dla inwestycji w budowę nowych rafinerii i wymaganej infrastruktury dostawczej dla paliw zrównoważonych." – powiedziała Anna Mascolo, Wiceprezes Shell Aviation.

-"Jesteśmy dumni, że Air France i Shell będą mogły zaoferować swoim klientom możliwość niskoemisyjnych podróży lotniczych. Droga do upowszechnienia się zrównoważonych paliw w lotnictwie, wiedzie poprzez budowanie świadomości i politykę wsparcia jak ta, prowadzona przez władze Kalifornii. Ta ważna współpraca pozwoli nagłaśniać kwestię paliw alternatywnych zarówno wśród konsumentów, jak i ustawodawców na całym świecie." – powiedział Bryan Sherbacow, Dyrektor Handlowy, World Energy.

Horyzont 2030

Air France pierwsze testy z wykorzystaniem paliw alternatywnych do lotów komercyjnych rozpoczęła w 2014 roku i od tamtej pory intensywnie inwestuje w innowacje i współpracuje z naukowcami nad rozwojem tej dziedziny. Obecnie linia realizuje swój program na rzecz zrównoważonego rozwoju o nazwie "Horyzont 2030". Zakłada on między innymi obniżenie do 2030 roku emisji CO2 o 50%, co będzie można osiągnąć przede wszystkim poprzez inwestycje w paliwooszczędne samoloty i wykorzystanie biopaliw.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ekologia
linia
Air France
Francja
USA