TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

6 dni operacji LOTdoDomu: 18 tys. pasażerów [FILM]
PAP - Opublikowano: 20.03.2020 17:30:41
Tydzień operacji LOTdoDomu: 18 tys. pasażerów [FILM]

LOT: w ramach operacji "LOT do Domu" do Polski wróciło 18 tys. rodaków

LOT: w ramach operacji "LOT do Domu" do Polski wróciło 18 tys. rodaków

Od niedzieli, 15 marca, LOT w ramach operacji "LOT do Domu" przewiózł do Polski ponad 18 tys. rodaków - poinformowała 20 marca spółka. Przewoźnik wykonał w sumie 121 rejsów, wykorzystując 38 maszyn typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800 i Embraer.

"To szósty dzień operacji #LOTdoDomu. W sumie, od 15 marca, do kraju sprowadzono ponad 18 tys. polskich obywateli" - poinformował LOT w komunikacie. Dodano, przewoźnik wykonał w sumie 121 rejsów, wykorzystując 38 maszyn typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800 i Embraer.

Piątkowa akcja

W piątek w ramach akcji "LOT do Domu" planowane są loty czarterowe do Warszawy m.in. z Bangkoku (Tajlandia), Londynu i Edynburga (Wielka Brytania), Bergen i Oslo (Norwegia), Sztokholmu (Szwecja), Cork i Dublina (Irlandia), Amsterdamu (Holandia), Paryża (Francja), Alicante (Hiszpania), czy z Moskwy (Rosja), Delhi (Indie), Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej https://LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

Kapitan Wrona

Polacy w obrębie Europy i Bliskiego Wschodu nie mają innego sposobu, jak drogą powietrzną dostać się do kraju. LOT wychodzi naprzeciw tym potrzebom – mówi kapitan Tadeusz Wrona.

Zobaczcie to na filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
akcja
LOT