TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

4 ofiary wypadku lotniczego na Alasce
PAP / INFOAIR.PL - Opublikowano: 07.08.2018 14:30:28
fot. wikipedia

Cztery osoby zginęły, a jedną uznano za zaginioną w katastrofie samolotu z polskimi turystami na pokładzie - podały w poniedziałek służby Parku Narodowego Denali na Alasce. Samolot rozbił się tam w sobotę, trudne warunki pogodowe utrudniły poszukiwania ofiar.

Cztery osoby zginęły, a jedną uznano za zaginioną w katastrofie samolotu z polskimi turystami na pokładzie - podały w poniedziałek służby Parku Narodowego Denali na Alasce. Samolot rozbił się tam w sobotę, trudne warunki pogodowe utrudniły poszukiwania ofiar.


AP podaje, że deszcz i niski pułap chmur uniemożliwił ekipom ratunkowym odnalezienie rozbitego samolotu w niedzielę; poszukiwania ofiar podjęto ponownie w poniedziałek. Chwilowa poprawa pogody pozwoliła jednemu z ratowników, który został spuszczony na linie ze śmigłowca, na dotarcie do wraku.


Ratownik odnalazł ciała czterech pasażerów; piąta osoba, uznana na razie za zaginioną, najprawdopodobniej nie żyje; "nie było śladów stóp czy innych śladów prowadzących od miejsca (wypadku), ani żadnych znaków pozwalających sądzić, że któryś z pasażerów oddalił się od samolotu" - poinformowały służby ratownicze.


Na pokładzie samolotu było pięć osób. W sobotę wieczorem pilot poinformował przez telefon satelitarny, że pasażerowie są ranni, ale połączenie zostało przerwane, zanim zdołał przekazać więcej informacji.


Personel Parku Narodowego Denali, gdzie doszło do katastrofy, poinformował już wcześniej, że pasażerowie samolotu byli Polakami, ale do czasu poinformowania rodzin ich tożsamość nie zostanie podana do wiadomości publicznej.


Samolot typu Havilland Beaver rozbił się 22,5 km na południowy zachód od Denali, w pobliżu szczytu Thunder Mountain, na wysokości przekraczającej 3 tys. metrów, na bardzo stromym zboczu pokrytym śniegiem oraz lodem - podały służby Parku Narodowego Denali. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
USA
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.