TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

13 ofiar katastrofy w Meksyku
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 07.05.2019 12:30:44
13 ofiar katastrofy w Meksyku

Władze stanu Coahuila, gdzie w poniedziałek rozbił się lecący z Las Vegas do Monterrey na północy Meksyku mały samolot pasażerski, poinformowały, że zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie.

Władze stanu Coahuila, gdzie w poniedziałek rozbił się lecący z Las Vegas do Monterrey na północy Meksyku mały samolot pasażerski, poinformowały, że zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie. Z dokumentów przewozowych wynika, że chodzi o 13 osób.

Nazwiska wszystkich 10 pasażerów i 3 członków załogi mają brzmienie latynoskie, co mogłoby sugerować, że ofiarami byli głównie obywatele Meksyku - pisze Reuters. Materiał zdjęciowy pokazany w poniedziałek po południu w sieci telewizyjnej Milenio wskazuje, że maszyna doszczętnie spłonęła po zderzeniu z ziemią w pobliżu osady Ocampo, położonej w górzystym, oddalonym zakątku stanu Coahuila. W miejscu, gdzie doszło do katastrofy widać porozrzucane fragmenty samolotu i kompletnie zdeformowane szczątki ludzkie. Identyfikacja ofiar może być w związku z tym bardzo skomplikowana i długotrwała - wskazują media.

Samolot wystartował z Las Vegas w niedzielę po południu, jednak - jak w poniedziałek poinformowało meksykańskie ministerstwo transportu - nie dotarł do celu. Kontakt z maszyną urwał się o godz. 17:20 czasu lokalnego (godz. 23:20 w Polsce), gdy pilot poinformował o obniżeniu pułapu w celu ominięcia burzy.

Samolot został odnaleziony w poniedziałek dzięki wysiłkom meksykańskich służb kontroli powietrznej. Media w Meksyku podają, że pasażerowie podróżujący na pokładzie wyprodukowanego na potrzeby biznesu odrzutowca Bombardier Challenger 601, wracali z Las Vegas po sobotniej walce meksykańskiego pięściarza Saula "Canelo" Alvareza z bokserem amerykańskim Danielem Jacobsem.

Ofiary mają od 57 do 19 lat. Gazeta "Diario de Yucatan" podała na swym portalu, że wśród zabitych jest 55-letni przedsiębiorca Luis Octavio Reyes Dominigues, jego żona oraz trójka ich dzieci.

Kanadyjski koncern Bombardier, który jest producentem rozbitego odrzutowca poinformował w specjalnym oświadczeniu, że kontakt z wyposażonym w dwa silniki samolotem urwał się, gdy znajdował się on 278 km od meksykańskiego miasta Monclova.

Kierownictwo koncernu wyraziło współczucie rodzinom ofiar i zapewniło, że pozostaje w stałym kontakcie z kanadyjską Radą Bezpieczeństwa Transportu (TSB), wchodzącej w skład Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i będzie współpracować ze stroną meksykańską przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy.

Bombardier Challenger 600 — to rodzina samolotów o podwyższonym komforcie produkowanych na potrzeby biznesu. OD 1986 r. są one firmowane przez kanadyjski koncern Bombardier Aerospace.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Meksyk
katastrofa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.