TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lwów: Katastrofa samolotu transportowego An-12
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 04.10.2019 12:30:24
Lwów: Katastrofy samolotu transportowego An-12; fot. UKRANIAN EMERGENCY MINISTRY

Ukraina: Katastrofa lotnicza we Lwowie; zginęło pięć osób

Do pięciu osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu transportowego An-12, do której doszło 4 października rano na lotnisku we Lwowie - poinformował minister infrastruktury Ukrainy Władysław Kryklij oraz ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

"Ratownicy wyciągnęli trzy osoby, które znajdowały się w uszkodzonym samolocie i które z różnym stopniem obrażeń zostały umieszczone w placówkach medycznych Lwowa. W wyniku wypadku samolotu zginęło pięć osób" - przekazała Służba.

Wcześniej informowano o trzech zabitych.

Wiceminister infrastruktury Jurij Ławreniuk oświadczył, że przyczyną katastrofy mógł być brak paliwa albo błąd pilotów. W momencie katastrofy w okolicach lotniska była gęsta mgła.

Wyprodukowany 51 lat temu An-12, należący do linii Ukraina Aeroalians, leciał z Hiszpanii do Turcji. We Lwowie samolot miał wylądować na tankowanie.

Do zdarzenia doszło przed godz. 7 czasu lokalnego (godz. 6 w Polsce). Maszynę znaleziono w odległości 1,5 km od pasa startowego lotniska we Lwowie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Ukraina